İtfaiye

Şanlıurfa OSB itfaiyesi katılımcılara,
 
İnşaat Aşamasında; yangın güvenlik sisteminin kontrolü, yangın güvenliği eksikliklerin giderilmesinin sağlanması, İşletme taslak projelerinin hazırlanması ve kontrolü hizmetleri vermektedir.

Üretime Başlama ve Üretim Aşamasında; İşletme makine yerleşimi sırasında risk analizinin yapılması ve riske uygun seyyar yangın söndürme cihaz ve malzemelerinin tespit edilmesi, İşletme Acil Eylem Planının hazırlanmasında kılavuzluk, işletme personelinin asgari 3 saat yangın güvenlik eğitimine tabi tutulması ve tüm personelin bilgilendirilmesi,  yangın savunma ekiplerinin eğitimlerinin verilmesi ve yangın tatbikatlarının yaptırılması hizmetleri vermektedir. 

Risk Analizinde belirtilen eksikliklerin tamamlanmasına müteakip, işletmeye yangın ve patlamalara karşı yeterlilik belgesi verilmektedir.

Olağanüstü Durumlarda; İşletmelerde oluşabilecek yangınlara ilk müdahaleyi yapmak, genişleyip yayılmasına fırsat vermeden kontrol altına alarak söndürmek, işletmelerde oluşabilecek ilkyardım-kaza kurtarma olaylarında kazazedeyi en yakın sağlık kuruluşuna tam donanımlı ambulansla sevk etmek konularında hizmet vermektedir.

 

Galeri

BİZİ TAKİP EDİN!