Yıllık İşletme Cetveli Duyurusu

2019 Dönemi Yıllık İşletme Cetveli Hakkında Duyuru

Bilindiği üzere 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu'nun 5. Maddesi gereğince Sanayi Sicil Belgesi sahibi işletmeler, her yılın ilk dört ayı içerisinde en geç Nisan ayı sonuna kadar Yıllık İşletme Cetveli vermeleri gerekmektedir.

Süresi içerisinde Yıllık İşletme Cetveli' ni vermeyen firmalar hakkında 6948 sayılı Kanunun 9. Maddesi uyarınca 2020 yılı için 1586,00 TL İdari Para Cezası uygulanması zorunlu bulunmaktadır.

Sanayi Sicil Kayıt ve Yıllık İşletme Cetveli bilgilerinin tutulduğu Sanayi Sicil Bilgi Sistemi, sanayi işletmelerinin faaliyetlerinin güncel olarak izlenebildiği Ülkemizin en önemli veri kaynağıdır. Veri uygulama ve güncelleme uygulamalarının sürdürülebilir olması sebebiyle, verilerin sisteme girilmesinde gerekli hassasiyetin gösterilmesi önem arz etmektedir.

Sanayi işletmelerimiz ileride mağdur olmamaları bakımından 2019 dönemi Yıllık İşletme Cetveli bilgilerini https://sanayisicil.sanayi.gov.tr web adresinden e-devlet şifreleri ile sisteme en son 30 Nisan 2020 tarihine kadar girmeleri gerekmektedir.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

Haber Galeri