Vali Salih Ayhan,“Her toplantı umut ve heyecandır”

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Organize Sanayi Bölgesinde gerçekleştirilen toplantıda, “ Her toplantının kendisi için bir umut ve heyecan” olduğunu söyledi. 

Organize Sanayi Bölgesi Toplantı Salonunda (OSB) Eylül ayı Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Osman Oktay, Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı İbrahim Halil Peltek ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda yapımı devam eden ve aktif olarak faaliyet gösteren fabrikalar, Organize Sanayi Bölgesi son durumu ve yapılan planlamalar görüşülerek fikir alışverişinde bulunuldu.

“Organize Sanayi Bölgeleri, yöre insanına aş demek, ekmek demektir.”

Her toplantının umut ve heyecan olduğunu ifade eden Vali Ayhan, “Organize Sanayi Bölgeleri, yöre insanına aş demek, ekmek demektir. Bütün derdimiz işsizliği azaltmak, insanlarımızı doğdukları yerde karınlarının doymasını sağlamaktır. Bunun için de yoğun çaba sarf ediyoruz. Bir yandan önemli yatırımcılarımızı ilimizde yatırım yapmaya davet ederken, bir yandan da yatırımcılarımıza uygun yatırım imkânı ve ortamları sunmaya çalışıyoruz, bu amaç doğrultusunda yatırımcılarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Ayhan, OSB’miz, iş insanlarımız ve şehrimiz ile ilgili güzel kararlar almaya devam ediyoruz.  Aldığımız her karar üretim istihdam demek.  Dolayısıyla OSB toplantılarımız bizim için çok kıymetli ve önemlidir.  Her toplantı sonrasında mutlaka buradaki iş insanlarımızı ve sanayicilerimizi ziyaret ediyoruz. Onlarla hasbihal ediyoruz. Sıkıntılarını dinliyoruz atmamız gereken adım varsa adımlarda attıklarını söyledi.

“Kentimizdeki OSB, Türkiye’nin en büyük OSB’lerinden bir tanesidir.”

4 tane OSB olduğunu ifade eden Vali Ayhan, “1 tanesi kurumsal yapı olarak çalışmalarına devam ediyor. Kentimizdeki OSB, Türkiye’nin en büyük OSB’lerinden bir tanesidir. Çok ciddi manada inşaatlar ve Alt yapı çalışmaları var.

Yapımı devam eden 6 yatırım var. Bu yatırımların yaklaşık maliyeti 250 milyon TL’nin üzerindedir. 
Bir yandan fabrikalar yapılıyor, bir yanda üretimde olan fabrikalar var ve diğer yandan da planlananlar var. Bunlar bittiği zamanda burası gerçekten kurumsal, güçlü, ilkeli ve prensipleri olan bir OSB olacaktır.

Şehrinde umudu ve hayali,  âdete kalbi olan Organize Sanayi Bölgeleri, çalışmalarımız daha da güçlenerek devam edecektir. Tüm çalışmalarımız Cumhurbaşkanımız riyasetinde onun emir ve talimatları doğrultusunda devam ediyor.  El birliği, iş birliği ile tüm müteşebbis heyetimizle beraber,  hedefimiz daha güçlü bir OSB ve yatırımcıya güven veren bir OSB olmak. Burada yatırımı olan yatırımcılarımıza ve üretim yapan insanlara da moral vermek ve onların yanında olduğumuzu hissettirmektir. Bunu da inşallah ileriki süreçte yatırımcılarımıza hissettireceğiz.

Şuan da 3.bölge dediğimiz bölge de elektrik alt yapısını yerinde inceleyip eksiklerimizi gördük.  İnşallah en kısa sürede eksikliklerimizi tamamlayacağız. İlimize OSB’mize ve şehrimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

 

 

 

Haber Galeri

BİZİ TAKİP EDİN!