Vali Ayhan, OSB’de Fabrikaları İnceledi

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından destek verilen süt ürünleri üretim tesisleri ile fıstık kavlama ve paketleme fabrikasında incelemelerde bulundu.

Vali Ayhan güne Organize Sanayi Bölgesinde fabrikaları gezerek başladı. İlk olarak süt ürünleri üretimi yapan özel bir tesise giderek çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Ayhan, tesisi gezerek benzer üretim alanlarının Şanlıurfa’da daha da arttırılması için yatırımcılara her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Şanlıurfa’da üretilen değerlerin yine Şanlıurfa’da işlenerek ekonomiye katma değer olarak geri dönmesinin ilk öncelikleri olduğunu belirten Vali Ayhan, ardından fıstık kavlama ve paketleme fabrikasına geçerek, burada da üretim bandındaki çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

Temaslarının ardından bir değerlendirme yapan Vali Ayhan, Şanlıurfa’nın kendi öz markalarının dünya pazarında yer bulmasının en büyük temennileri olduğunu sözlerine ekleyerek, “Devletimizin tüm sektörlerine yönelik desteklerinin en güzel örneklerinden birisi TKDK’nın tarımsal alt yapı güçlendirme konusunda sahaya aktardığı kaynaklardır. Biz bunları sıkı takip ediyoruz, hem üreticilerin hem bu konuda proje sunan arkadaşları motive etmek ve desteklemek içinde ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Bu yöndeki hassasiyetimiz süreç içerisinde devam edecektir” dedi.

 

Haber Galeri

BİZİ TAKİP EDİN!