TKYB Yeni İstihdamı Destek HİBE ve UCUZ FON Programı Katılımcı Anketi

TKYB ANKETİ DUYURU METNİ

DUYURU

 

TKYB Yeni İstihdamı Destek HİBE ve UCUZ FON Programı Katılımcı Anketi

 

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası (TKYB) olarak ülkemizde istihdamın arttırılması ve “Geçici Koruma Altındaki Yabancı” nüfusunun işsizliğinin çözülmesi amaçlı Mikro, KOBİ ve Büyük İşletmelere işlerini büyütürken ihtiyaçları olan yeni istihdamı* destekleyici çözümler sunmak istiyoruz. Türkiye’mizin kalkınmasında TKYB olarak yatırımcılarımızı desteklemek bizim en önemli görevlerimizden biri.

Bu anket Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliği halinde uygulanmaktadır. Aşağıdaki anket tarafımızca hazırlanmış olup amaç ülkemizde geçici koruma statüsünde olan kişilerin ağırlıklı olarak yaşadığı şehirlerde bulunan işletmelerin Türk vatandaşlarımızın ve geçici koruma statüsündeki kişilerin istihdamına bakış açılarını ve beklentilerini anlamaktır. Anket sonuçlarının güvenilirliğini teyit edebilmemiz açısından soruları sırası ile doldurmanız gerekmektedir.

*İstihdam sayısına ilişkin sorularda “kayıtlı istihdam” kastedilmektedir. SGK primi iş veren tarafından ödenen çalışan anlamına gelmektedir. HİBE ve UCUZ FON’un amacı kayıtlı istihdamı teşvik etmektir. Hibe/Fon kullandırımında geriye yönelik 6 aylık süreli kayıtsız istihdamın kayıt altına alınması da yeni istihdam kapsamında değerlendirilebilmektedir.

UCUZ FON: piyasa koşullarında sağlanabilecek krediden daha düşük faiz oranlı kredi anlamına gelmektedir.

HİBE: Yatırım yapmak / işini geliştirmek isteyenlere verilecek ödenektir, geri ödemesi yoktur.

Not: Anketimizde kullanılan sayılar temsili amaçlıdır, herhangi bir bağlayıcılığı yoktur. Ankete vereceğiniz cevapların herhangi bir bağlayıcılığı yoktur ve ankete vereceğiniz cevaplar farklı kurumlar ile paylaşılmayacaktır.

Ankete katılmak için tıklayın: https://anket.kalkinma.com.tr/tr/sre-presurvey-1/

 

Galeri

BİZİ TAKİP EDİN!