Şanlıurfa OSB’de Almanlardan sonra Çinliler de yatırım yapıyor

Şanlıurfa OSB’de Almanlardan sonra Çinliler de yatırım yapıyor

Türkiye'nin Ortadoğu'ya açılan kapısı olan Şanlıurfa, yabancı yatırımcıların gözdesi haline geldi. Alman yatırımcılardan sonra Çinli iş adamları da Yatırım yapma kararı verdi.

Dün Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesine gelerek tahsis yapılan arsayı inceleyen ASEMATA İnş.Maden Turz.Nak. firma yetkilisi Selçuk Taşköprülü ve Çinli iş adamları, Çinli şirket yetkilileri, demir çelik, çimento, iş makineleri, konteynır ve kağıt sektöründe faaliyet gösterecekler.

Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge müdürü Yunus Emre Aksu’yu makamında ziyaret ederek, bilgi edinen heyet, daha sonra OSB 4. Bölgede yapılacak olan yatırımlar için verilen yer tahsisleri incelendi.

Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesini çok beğendiklerini dile getiren Çinli yatırımcılar, hızlı bir şekilde burada işletmelerini kurup çalışmak istiyorlar. Çin’in en büyük 500 firma arasında yer alan ve dün Şanlıurfa’ya gelen yatırımcılar, hızlı bir şekilde buradaki çalışmalarına başlamak istedikleri belirtildi. 
Bölge Müdürü Yunus Emre Aksu, yatırımlara, Şanlıurfa’nın potansiyeli hakkında bilgiler vererek, buraya yapacağınız yatırımlarla büyük kar oranları elde edeceksiniz. Şanlıurfa’da gerçek anlamda Türkiye’nin Ortadoğu’ya açılan kapısı. Türkiye’nin en güvenli şehirlerinden birisi burası, yaş ortalaması 19,4. Ülkenin en genç nüfusuna sahip bir şehir. Potansiyeli yüksek bir kent, önü açık ve burada hükümetin teşvik paketleri sayesinde hem siz kazanacaksınız hem de insanlar kazanacak. 20 bine yakın insan çalışıyor sanayi bölgemizde, sizlerinde burada yapacağınız yatırımlarla ekonomiye büyük destek sağlamış olup aynı zamanda yüzlerce insana iş kapısı olacaksınız’ dedi.

Diğer yandan Erzurumlu Trendyol firma ortağı olan İş Adamı Selçuk Taşköprülü, Çinli yatırımcıları buraya getirerek Türkiye’nin ekonomisine katkı sunmak isteyen ve kendi firmaları adına da burada yapacakları yatırımlarla istihdama büyük oranda katkı sunmayı planlıyorlar.

Taşköprülü, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’e, Vali Yardımcısı Ufuk Akıl, Şanlıurfa OSB Müdürü Yunus Emre Aksu ve ekibine göstermiş oldukları ilgi alakalarından dolayı kendisi ve Çinli iş adamları adına teşekkür etti.

Selçuk Taşköprülü ASEMATA ve Royal Treed için Şanlıurfa OSB 4. Kısımda toplamda 1100 dönüm alan tahsis edildi.

 

Haber Galeri