Halkbank’tan İVME Finans Paketi

Halkbank’tan İVME Finans Paketi  

Halkbank Şanlıurfa İpekyolu Şube Müdürü Hakan Kılıç ve Kobi Yetkilisi Nilgün Aydın üretim yapan sektöre yatırım ve işletme kredisi imkânı sağlayan “İVME Finans Paketi” ile ilgili Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge Müdürü Sayın Yunus Emre Aksu’yu ziyaret etti.

Ziyarette Şube Müdürü Hakan Kılıç paket ile ilgili şu ifadelere yer verdi; “İVME Finansman Paketi kapsamında yeni veya kapasite artırımı-yenileme şeklindeki yatırımlar, seçili sektörlerde üretilmiş yeni ve yerli makine satın alımını içeren alıcı yatırımları ile tüm bu yatırımlara bağlı işletme sermayesi ihtiyaçları finanse edilebilecek.

İVME Finansman Paketi kapsamında kullandırılacak üst limitler yatırım kredilerinde 150 Milyon TL, işletme kredilerinde azami 30 Milyon TL olabilecek. İşletme kredilerinde azami 1 yıla kadar anapara ödemesiz dönem olmak üzere azami 5 yıl vade, yatırım kredilerinde azami 2 yıla kadar anapara ödemesiz dönem olmak üzere azami 10 yıl vade uygulanabilecektir.

Finansman paketinden yararlanmak isteyen sanayiciler, şubelerimize geldiklerinde detaylı bilgilendirileceklerdir.”

Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge Müdürü Sayın Yunus Emre Aksu ise konu ile ilgili şunları kaydetti; “Sanayicilerin bankalardan finansman sağlamakta zorlandığı bir süreçte İVME Finansman Paketi’nin uzun vadeli ve uygun maliyet oranlı finansman imkânı ile birçok firmanın gelişimi için can suyu olacaktır. Ayrıca yeni yatırımcılar için büyük bir teşvik, istihdama da önemli yansımalarını muhakkak göreceğizdir. Sanayicilerimize ve yerli ekonomimize hayırlı olsun.”

 

Haber Galeri